Rady a tipy

6 věcí o pánském obleku, které musíte znát


Pánské obleky tvoří základní kámen pánské garderoby. Každodenně jej nosí 60% českých mužů, a proto by alespoň jeden oblek neměl chybět v žádné pánské skříni. Dříve, než si však do své skříně pořídíte nové obleky, víte, co byste měli vědět o obleku samotném?

  1. Vůbec ty nejlepší obleky jsou vyrobeny z kvalitní vysokogramážní 130’s vlny (245-280 gramů), které toho doopravdy mnoho vydrží. Pokud si chcete dopřát něco luxusnějšího vyberte si oblek s příměsí hedvábí, ale v tom případě musíte počítat, že se oblek bude mačkat. Ostatně mačkat se budou i bavlněné obleky s gramáží vlny nižší než 210pánský oblekgramů.
  2. Pokud si pořídíte vskutku kvalitní oblek, vydrží vám doopravdy víc než ty laciné, méně kvalitní. Jestliže však od něho čekáte, že vám vydrží po celý váš život, nosit byste ho museli maximálně jednou v roce. V případě, že obleky nosíte každodenně, je nutné vlastnit několik obleků, které budete moci střídat. Při správné péči vám pak takovéto obleky mohou vydržet až 4 roky. Není to však pravidlem.
  3. Co se týká kalhot, materiál je zde samozřejmě důležitý, ale ještě důležitější je vaše konstituce. Někdy je proto investice zcela zbytečná, protože pokud máte větší zadek a silnější stehna, kalhoty prošoupete rychle tak, či tak.
  4. Při výběru obleku si všímejte i těch nejmenších detailů, tedy i toho, jak vypadá podšívka. Víme, hedvábná podšívka je vskutku lákavá, ale není v těchto případech tou nejlepší volbou. Zajedno je drahá, vyžaduje speciální péči, málo toho vydrží, drahé je i čištění a ještě se vám může srazit. Nevhodným podšívkovým materiálem je i polyester, který vás obzvláště v létě bude dusit. Nejlepším materiálem pro oblekovou podšívku je viskóza nebo cupro.
  5. Pakliže chcete, aby vám oblek co nejdéle vydržel, nedávejte ho do čistírny každou chvíli. Ničíte tím strukturu vlákna látky a zabrat dostanou i knoflíky. Ideální je, když oblek do čistírny dáte maximálně 2x za rok, případně tehdy, když se vám stane nějaká nehoda.
  6. Když se ošoupe látka oblek vyřaďte, oprava již není možná. Jakmile tedy uvidíte lesk na látce, vězte, že máte problém, který není způsoben ani tak látkou, ale prostým obnošením a pohybovými návyky, který vyřešíte výměnou obleku za nový.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *