Zelena fotka Ženy

Barvou roku 2017 je zelená


Po předchozích letech, kterým kralovaly spíš tlumené odstíny, ať už vínová v roce 2015, nebo pudrově růžová a světle modrá v loňském roce, byl pro sezonu 2017 zvolen pozitivně působící odstín zelené s oficiálním názvem Greenery (svěže zelená). Tato barva má symbolizovat naději, nové začátky, ale taky má připomínat jedno z velmi aktuálních témat současnosti – návrat k přírodě, ekologické myšlení a zaměření na zdravý životní styl.

Jak a proč se volí barva roku?Zelena fotka

Barvu roku vyhlašují odborníci z americké korporace Pantone, firmy, která má již od šedesátých let patentovaný svůj unikátní vzorník barev – Pantone Matching System. Podobně jako je tomu v systém barev RGB, i zde mají jednotlivé barvy svůj unikátní kód. Každý rok se pak schází odborníci, kteří vybírají barvu na následující rok – podle aktuálních módních trendů, ale zohledňuje se i dění ve společnosti, politika nebo kultura.

Ti pak předají přesný kód barvy právě návrhářům, aby bylo vše připravené ještě před začátkem dané sezony. V módním světě se pak barva pro následující rok objeví už na podzimních módních přehlídkách, do řetězců pak tento trend dorazí o něco později.

S čím kombinovat zelenou?

Letos by tedy obchody měla zaplavit zelená vlna. Dámy určitě tuto svěží barvu uvítají, je totiž velice dobře kombinovatelná s mnoha dalšími. Stejně jako v přírodě nikoho nepobouří pestrobarevné květy na zelených stoncích, ani v oblečení se (aspoň dle vzorníků Pantone) nemusíme bát zkombinovat zelenou například s růžovou, červenou, tmavě modrou nebo dokonce žlutou.

Pánové se asi takovýmto kombinacím vyhnou, protože Greenery je opravdu výrazná barva, ale i jim může slušet třeba tmavě zelené triko v kombinaci s kalhotami nějaké zemitější barvy.

Jít nakupovat na TAXIDO.cz

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *