Rady a tipy

Dnešní barvy pánských košilí


Ještě před 100 lety se nenosila jiná košile, než-li ta bílá, dnes je tomu však už jinak. V současné době existuje nejen mnoho rozličných střihů, ale i nepřeberné množství barev, které je možno nosit v rámci těch nejrůznějších příležitostí. Barev se není třeba bát, jen je zapotřebí, abyste se naučili košile správně kombinovat.

Bílá košile je prostě základ

Ano, máte pravdu, bílé košile tvoří základ a rozhodně s ní nic nekazíte. Navíc bílé košile aktuálně zažívají velký comeback, kdy se hodí nejen k formálně laděnému outfitu, ale i k džínům. Jde přeci jen o nadčasovou košili, ale pokud ji budete nosit opravdu denně, budete na své okolí působit tak, že o sebe dostatečně nedbáte. A to i přesto, že ve skutečnosti nosíte čistou košili. Noste proto i jinak barevné košile. Noste je i proto, že se to ženám jednoduše líbí.

Pro málo odvážné je tu košile v barvě šampaňskéhokošile

Takováto pánská košile je velmi jemná a srovnatelná s bílou košilí. Jde o stejně univerzální a nadčasový kousek, jako bílá košile. Vzít si ji proto můžete do práce i na svatbu. Této košili to ovšem svědčí s tmavým oblekem, decentní kravatou ve stejném tónu jako košile, doplněný o stříbrný manžetový knoflíček.

Modrá pánská košile

Modré košile patří k základním kamenům pánského šatníku. Jde o nejrozšířenější barvu a jak se zdá, dle aktuálního barevného trendu, tomu jinak nebude ani letos. Světle modrá košile vypadá velice elegantně v kombinaci s černým, hnědým nebo šedým oblekem. Casual modrá košile si rozumí i s džíny, nebo jinými casual kalhotami.

Růžové košile

Řada mužů se této barvě vyhýbá. Letos nejspíše marně, jelikož právě tato barva bude hrát prim. Jde o klasiku, která by neměla chybět v žádném mužském šatníku. Růžová košile si nejvíce rozumí s tmavým oblekem a kravatou tón v tónu. Nosit ji však můžete i k modrým riflím.

Fialové pánské košile

K základním odstínům pánských košil náleží i fialové košile v různých odstínech. Jde o velmi elegantní košile, které vypadají úžasně v kombinaci s tmavomodrým nebo šedým oblekem.

Co byste ještě o barvách košil měli vědět? Nemusíte nosit pouze těchto 7 barev. Troufnout si můžete i do sytých odstínů. Vědět byste však měli, že tmavé košile je přijatelné nosit až po 18. hodině anebo v zimním období. Dále, košili a vše ostatní je nutno volit podle šatů partnerky.

Přečtěte si i naše další rady o tom, jak sladit košili s dalším oblečením, vybírat kravaty anebo třeba, jak vázat kravatový uzel…

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *